Orzeł Wysoka Głogowska - KP Zabajka 1-3

W niedziele tj. 16.08. KP Zabajka w pierwszym meczu rozgrywek zmierzyła sie z Wysoką Głogowską na ich boisku. Zwarzywszy na wagę pierwszego spotkania w nowym sezonie jak również świetną grę Orla wzeszłym, wynik meczu nie był przesądzony do ostatniej minuty. Obie drużyny wyszły na boisko zmotywowane do zwycięstwa. Po pierwszym gwizdku KP Zabajka mocno ruszyła do ataku zaowocowało to zdobyciem bramki w piętnastej minucie po strzale Chruściela i niefortunnej obronie bramkarza z Wysokiej. Następnie Orzeł przeszedł do ofensywy a KP cofnęła sie do obrony. Mosiężny miał kilka dobrych interwenci ze strzałów zawodników Orla z okolic pola karnego. Jednak w 30 min. Wesół świetne uderzenie z polowy boiska w okolice prawego okna co zaskoczyło zupełnie bramkarza Zabajki. Po wyrównaniu, gra obu drużyn zrównoważyła się. Jak to bywa w derbach nie zabrakło nerwowych sytuacji, w 35 minucie grający trener Orla otrzymał druga żółtą kartkę za wejściu ostrym wślizgiem i musiał opuścić boisko. Trzy minuty później Pastuła z rzutu wolnego pokonał bramkarza Orła. Na przerwę zawodnicy zeszli z wynikiem 1-2. W drugiej połowie KP Zabajka dominowała na boisko z przewagą jednego zawodnika. Miała kilka dogodnych okazji jednak nie udało się zdobyć z nich bramki. W 60 minucie D. Fornal otrzymał drugą żółtą kartkę i również musiał opuścić boisko, jednak zawodnicy Orła bez fundamentu drużyny czyli grającego trenera nie mogli przejąć inicjatywy na boisku. Leszek Pado w 70 minucie wprowadził szybkiego młodzieżowca (M. Lis) na lewą pomoc który sprawiał spore problemy zarówno pomocnikom jak i obrońcom Orła. Miał również jedną sytuację przy której z odrobiną szczęścia padła by bramka. W 80 minucie na boisko wszedł B. Fornal który w 90minucie ustanowił wynik spotkania na 1-3.

Do drużyny dołączył nowy młodzieżowiec – Wywrot, który na pierwsze spotkanie pokazał się z pozytywnej strony. Mamy nadzieję że szybko zgra się z drużyną i zdobędzie dla Zabajki parę bramek. W spotkani z Orłem bardzo dobrze spisała się obrona, szczególnie środek czyli Bąk i Kłeczek który uzupełniali się nawzajem oraz asekurowali bocznych obrońców.

Następne spotkanie odbędzie się w Wysokiej Strzyżowskiej z Granitem o godzinie 11:00 23.08 tj. Niedziela. Wszystkich serdecznie zapraszamy.