Dąb Dąbrowa

01.01.1972

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:

LKS Dąb Dąbrowa to drużyna amatorska występująca w rozgrywkach podokręgu rzeszowskiego PZPN.

Ludowy Klub Sportowy "DĄB" Dąbrowa został założony w 1972 roku przez Ryszarda Rodzonia. W początkowej fazie działania klubumecze były rozgrywane gościnnie, na stadionach w Trzcianie, Kawęczynie, Przybyszówce ze względu na brak własnego stadionu sportowego. W latach siedemdziesiątych w kubie grało wielu zawodników z Dąbrowej, ale także z sąsiednich miejscowości: Będziemyśl, Olchowa, Trzciana. W tym okresie "DĄB" Dąbrowa występowało w klasie B. Należy podkreślić fakt, iż w Pucharze Polski Dąbrowa zmierzyła się ze słynną w tym czasie drużyną "STAL" Rzeszów. Mecz rozgrywany był na stadionie sportowym w Kawęczynie, zakończony wynikiem 2:1 dla "STALI" Rzeszów. Przez cały okres od początku założenia klubu do końca lat osiemdziesiątych "DĄB" Dąbrowa występowała w klasie B.Bardzo ważnym wydarzeneim w historii klubu był awans do klasy A w roku 1989 po bardzo dobrych występach i zdeklasowaniu rywali. Zawodnikami, którzy wiedli prym w tym czasie byli: Jurek Kanach (były zawodnik Resovii Rzeszów), Janusz Zieliński (również były zawodnik Resovii), Wiesław Kwaśniak (były zawodnik Stali Rzeszów, który wywalczył III miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów z trenerem Kohutem), Robert Sumara, Andrzej Łoboda (bramkarz), Stanisław Kołek, Tadeusz Pomianek, Stanisław Głodek (obecnie dyrektor szkoły w Dąbrowej), Bogdan Łoboda, Zygmunt Łoboda, Krzysztof Duchnik. Należy wspomnieć również, iż pierwszą bramkę dla Dąbrowy strzelił bardzo dobry napastnik Józef Zdun (wierny kibic do dzisiaj). Wyróżniającym się zawodnikiem w drużynie był Marek Pająk, który w klasie A zdobył króla strzelców. Po dwóch sezonach występów w klasie A Dąbrowa spadła do klasy B. Przyczyną takiego stanu rzeczy był wyjazd podstawowych zawodników za granicę kraju. Po niezbyt długim czasie nasąpił ponowny awans do klasy A. Było to w roku 1997. Tym razem występy w klasie A trwały jeden sezon. Od tego czasu drużyna występuje w rozgrywkach B-klasy z różnym skutkiem. Jak to w sporcie bywają lepsze i gorsze chwile. Bardzo smutnym i ważnym wydarzeniem w historii klubu była śmierć głównego założyciela klubu, dobrego ducha, długoletniego Prezesa i zasłużonego działacza Ryszarda Rodzonia. Było to 17.08.1998 roku, podczas rozgrywania zawodów sportowych. Chcąc uczcić pamięć tak zasłużonego działącza jakim był Ryszard Rodzoń frupa ludzi, która grała kiedyś w klubie - Tadeusz Pomianek, Stanisław Głodek, Zygmunt Łoboda, sołtys Pan Józef Irzeński i inni zorganizowali w 1999 roku I Memoriał im. Ryszarda Rodzonia. Od tego czasu Memoriał jest rozgrywany rok po roku, w miesiącu sierpniu na stadionie w Dąbrowie. Są zapraszane różne Zespoły m.in. Elektromontaż, Przybyszówka, Świlcza, Policja, Rzeszowiak i inni. Są to rozgrywki oldboyów. Należy podkreślić, iż klub posiada bardzo dobrą bazę szkoleniową w postaci pawilonu, szatni, natryski z ciepłą wodą, piękny stadion, korty tenisowe, boisko do piłki siatkowej. Istniejący obiekt sportowy powstał dzięki staraniom wieloletniego kibica Ferdynanda Zakrzewskiego, to jego osoba przyczyniłóa się do zrealizowania tej inwestycji. Mamy nadzieję, że wiernych sympatyków drużyny Dąb Dąbrowa będzie przybywać, a zawodnicy odwdzięczą się dobrą postawą na zawodach, meczach i jeszcze lepszym reprezentowaniem Dąbrowy na terenie na terenie nie tylko gminy, ale i województwa.Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków do współdziałania z klubem, do przeżywania wspólnych radości z sukcesów, a takie będą miały miejsce w niedalekiej przyszłości. Bardzo optymistyczny jest również fakt, iż na treningach jest dużo młodych chłopców kopiących piłkę, to jest przyszłość klubu w Dąbrowie.